Publikováno

Vybavte své auto: nezbytné nářadí a příslušenství pro každého řidiče

Ať už používáte vozidlo pro dojíždění do práce, rodinné výlety, nebo jen pro sporadické nákupy, nikdy nevíte, kdy vás mohou potkat neočekávané situace na cestě. Proto je nezbytné mít v autě vhodně sestavenou sadu nářadí a příslušenství.

Proč je důležité mít v autě nářadí a další vybavení? A jaké konkrétní předměty by ve vašem vozidle neměly chybět? Od základního nářadí přes bezpečnostní vybavení až po praktické vychytávky – všechny tyto prvky hrají důležitou roli v zajištění bezpečnosti, pohodlí a efektivity našich cestovních zážitků.

Pokračování textu Vybavte své auto: nezbytné nářadí a příslušenství pro každého řidiče
Publikováno

Jak na správný výběr vysavače pro vaši dílnu, a proč je důležitý?

Nebaví vás pracovat v dílně nebo garáži, která je neustále pokrytá prachem a nečistotami? Pokud je tomu tak, je čas investovat do správného vysavače. Výběr může být náročný. Jak na to?

Pokračování textu Jak na správný výběr vysavače pro vaši dílnu, a proč je důležitý?
Publikováno

Víte jaké (ne)výhody nabízí monokrystalické a polykrystalické solární panely pro domácnost?

Plánujete rozsáhlou rekonstrukci domu nebo začínáte stavět pasivní dům? Není od věci začít přemýšlet nad umístěním solárních panelů i na vaši střechu!

Pokračování textu Víte jaké (ne)výhody nabízí monokrystalické a polykrystalické solární panely pro domácnost?
Publikováno

Víte, jaké elektrocentrály existují, jaké jsou mezi nimi rozdíly a jaké je jejich využití?

Elektrocentrála

Elektrocentrály našly ve světě mnohé využití. Dají se využít všude tam, kde není dostupná elektrická síť, a přesto je potřeba využívat zdroj elektřiny. Víte, jaké elektrocentrály existují a jaké jsou rozdíly v jednotlivých typech? Pojďte se jim podívat na zoubek společně s námi.

Pokračování textu Víte, jaké elektrocentrály existují, jaké jsou mezi nimi rozdíly a jaké je jejich využití?
Publikováno

Jaké základní vybavení by měl mít doma každý kutil, jak vybavit dílnu a s čím může pomoci hodinový manžel?

Ruční nářadí pro kutily

Pokud bydlíte v rodinném domě se zahradou, jistě nám dáte za pravdu, že práce kolem domu je pořád a vždy je co dělat. Ne na všechny práce je hned potřeba volat instalatéry, opraváře nebo hodinového manžela.

Pokračování textu Jaké základní vybavení by měl mít doma každý kutil, jak vybavit dílnu a s čím může pomoci hodinový manžel?
Publikováno

Jak vrtat do obkladů

Vrtání do kachliček

Obklady se nejčastěji nacházejí v koupelně a kuchyni, kde velmi dobře plní svou funkci. Mnozí z nás však nemají rádi jen jednotvárně obložené stěny, ale rádi si je ozdobí například zrcadlem nebo rodinným portrétem. V takových případech je v naprosté většině třeba vrtání, které s sebou přináší určité obtíže. I proto se pojďme společně podívat na to, jak vrtat do obkladů.

Pokračování textu Jak vrtat do obkladů
Publikováno

Vrtání do dutých cihel

Vrtání do cihly

U vrtání do všech materiálů je to podobné. Nejdůležitější je vybrat správné náčiní a také materiál, tedy hmoždinky. V našem článku se budeme věnovat vrtání do dutých cihel, které není úplně snadné, protože na volbě vrtačky a vrtáku záleží více než jinde. Nevěříte? Pojďte se s námi na vrtání do dutých cihel podívat.

Pokračování textu Vrtání do dutých cihel
Publikováno

Jak vrtat do sádrokartonu

Vrtání do sádrokartonu

Vrtání je věda, tedy pokud ho chcete provádět tak, aby připevněné předměty držely dlouhodobě. A vrtání do sádrokartonu není výjimkou. Proto jsme se rozhodli pro sepsání postupu, který vám umožní bez problémů přidělat obrázek nebo třeba poličku do sádrokartonu. Na jednotlivé kroky se spolu podívejme v následujícím článku.

Pokračování textu Jak vrtat do sádrokartonu
Publikováno

Jak vrtat do kamene

Vrtání do kamene

Možná si říkáte, že vás vrtání do kamene nemůže potkat. Je to přeci jen činnost, která není tak častá? Opak je pravdou. Setkat se s ní může téměř kdokoli a jen správný postup vrtání vás dovede ke kýženému výsledku. Tím bývá správně vyvrtaný otvor bez poškození okolního povrchu kamene. Základem je výběr vrtáku a znalost tvrdosti a dalších vlastností kamene, do kterého vrtáte. O tom všem a mnoha dalších radách a tipech se dočtete v našem článku o tom: „Jak vrtat do kamene?„.

Pokračování textu Jak vrtat do kamene
Publikováno

Jak vrtat do panelu

Vrtání otvoru do betonové zdi

Jak vrtat do panelu? Pro mnohé možná noční můra, které by se raději vyhnuli, ale někdy to není možné. Přitom strach není na místě, stačí vybrat správné nástroje a můžete se do toho vrhnout. Pokud si však stále nejste jistí, pak tu pro vás máme článek, ve kterém se o vrtání do panelu dozvíte všechny potřebné informace.

Pokračování textu Jak vrtat do panelu