Publikováno

Objevte svět vrtaček DeWALT

Značka DeWALT patří mezi světové výrobce elektrického a akumulátorového nářadí pro profesionály. Jméno získala po svém zakladateli Raymondu DeWalt.

Sada AKU nářadí DEWALT DCK266P2

DeWALT – historie

Raymond Elmer DeWalt přišel už před více než devíti desítkami let na převratný nápad, když sestavil elektrickou pilu s radiálním ramenem. Po několik desítek let se právě toto zařízení stalo pro celou řadu řemeslníku symbolem kvality.

K založení firmy DeWALT došlo v roce 1924. Velmi úspěšně funguje dodnes. Svoje portfolio rozšířila na elektrické nářadí a také na příslušenství, například pracovní oděvy. Filosofie výroby nářadí je založena primárně na odolné konstrukci a z toho plynoucí dlouhé životnosti, stejně jako na technologických inovacích. Ty jsou předmětem vlastního výzkumu.

Pověst značky dokládá i stoupající obliba nejen mezi uživateli v domovské Severní Americe, ale i v Evropě, kde si DeWALT buduje stále silnější pozici. Svoje zastoupení má společnost rovněž v České republice. Samotní spotřebitelé mají navíc přímo možnost promluvit do celého výrobního procesu. Výrobce jich v průměru osloví každoročně zhruba 20 000.

Technická vyspělost DeWALT je ceněna nejen mezi spotřebiteli, ale i v odborných kruzích, jak dokládá i řada mezinárodních ocenění. Značka stejně tak vyniká precizním servisním zázemím pro všechny svoje výrobky. Servisní střediska naleznete i v ČR.

Aku příklepová vrtačka DeWALT DCD795D2

Aku vrtačky a aku šroubováky DeWALT

Do oceňovaného sortimentu patří i aku vrtačky a aku šroubováky. Ty platí za jedny z nejuniverzálnějších zařízení pro každého kutila. Pokročilé aku vrtačky jsou navíc ještě vybaveny příklepem, který dovoluje snazší vrtání do zdi.

Aku vrtačka patří k mimořádně variabilním zařízením především díky tomu, že je vybavena akumulátorem. To jí umožňuje maximální mobilitu. Vrtačky DeWALT disponují velmi jednoduchým mechanismem, díky němuž je nasunutí akumulátoru otázkou okamžiku. V rámci série XR lze akumulátory použít do každého stroje ze stejné napěťové řady. Všechny rovněž můžeme rychlonabíjet díky speciální nabíječce.

Aku šroubovák DeWALT DCF620D2K

Klíčové vlastnosti aku vrtaček DeWALT

V produktových řadách DeWALT najdeme vrtačky s akumulátorem o napětí v rozsahu 7,2 V až 18 V u nejvýkonnější řady XR. Nejoblíbenější je řada s akumulátory 18 V. Ty už mají dostatečný výkon i pro náročnější použití.

Čím náročnější práce potřebujeme s vrtačkou zastat, tím vyšší by měl být výkon motoru. Vrtačky jsou vybaveny uhlíkovou a bezuhlíkovou variantou v sériích 14,4 V a 18V. Bezuhlíkové motory dokáží v provozu zajistit vyšší výkon i delší výdrž a to řádově o desítky procent. V konstrukci motoru totiž nejsou nejvíce problematické součásti – uhlíky a komutátor. Je ale zároveň nutné počítat s tím, že za pokrokovější technologii si bude nutné připlatit. Pro náročné práce je doporučeno volit dvou či třírychlostní modely.

Zařízení využívají celokovovou převodovku, která garantuje dlouhou životnost. Aku vrtačky jsou taktéž opatřeny rychloupínacím sklíčidlem. To zaručuje velmi rychlou a snadnou výměnu nástroje.

Samozřejmostí je u vrtaček DeWALT odlehčená konstrukce s propracovanou ergonomií pogumované rukojeti. Díky tomu je zajištěno maximálně pohodlné držení a snadná práce i v náročnějších podmínkách. K výrazně pohodlnější práci přispěje je i LED osvětlení.

Z hlediska ovladatelnost má rovněž smysl se zaměřit i na označení Perform & Protect, které garantuje, že vrtačka odpovídá přísným kritériím z oblasti bezpečnosti. To může mít vliv nejen na ovladatelnost, ale i na prašnost či vibrace.

Sada AKU nářadí DEWALT DCK211D2T